Naše vize

Ve vedení Prahy 1 jsme dokázali, že radnice patří lidem. V září 2022 jsme u voleb usilovali, aby radnice hájila zájmy lidí žijících v Praze 1 před rozpínavými zájmy turistického průmyslu, developerů a kamarádů starého vedení radnice. Po volbách, které jsme vyhráli, však pokračujeme i nadále v opoziční práci.

Po letech stagnace a skandálů trestně stíhaného starosty Lomeckého z TOP09 se nám v roce 2018 podařilo vyhrát volby a sestavit koalici změny na radnici Prahy 1. Najednou bylo vidět pod pokličku hrnce plného různých nepravostí a šlendriánu. Rychle jsme spěchali látat chodníky, pohnout s úklidem města, vyhnat pivní kola a obří pandy, sázet stromy a opravdu mluvit s občany. Chapadla developerů a turistického průmyslu byla však silnější a většinou jediného hlasu zařídila v lednu 2019 na radnici převrat s cílem vrátit staré nepořádky a klid na kšefty. Ve zbytku volebního období se nám přesto podařilo překazit řadu faulů, jako bylo rozprodávání bytů pod cenou, kácení staletého javoru na Smetanově nábřeží, milionové dárky pro paní Tykačovou, prodej pozemků pod Maršmelounem kontroverznímu miliardáři nebo povolení čtyřpatrové skleněné kostky před bývalým hotelem InterContinental. 

Ani po volbách v roce 2022 jsme pak nedostali příležitost pracovat účinně a dlouhodobě na zlepšování životního prostředí v naší městské části z pozice koaliční většiny: naši přirození partneři se k nám otočili zády a navzdory veřejným deklaracím sestavili koalici s těmi, proti kterým se před volbami vymazovali. Vrátit tak Prahu 1 sobě ještě chvíli potrvá.

Stáhněte si v PDF naši mapku toho, co jsme v centru již zlepšili a co ještě chceme udělat!